Przejdź do treści

O mnie

BEATA OSIŃSKA

Ekspert języka angielskiego

Współpracuję z dorosłymi kursantami i starszą młodzieżą. Pomagam tej grupie wiekowej nauczyć się języka angielskiego i budować językową pewność siebie. Uczę pozbywania się przekonań o posiadaniu „blokady językowej”. Zachęcam do stosowania prostych i skutecznych technik uczenia się języka angielskiego.

Autorka i prezenterka radiowa w #1 Radio Malbork 90,4 FM

Samodzielnie tworzę i prezentuję audycję radiową pod tytułem „Angielski na końcu języka” w Radio Malbork 90,4 FM. W audycji omawiam techniki uczenia się angielskiego, poruszam ważne kwestie związane z używaniem języka angielskiego, takie jak posiadanie „blokady”, wstyd związany z używaniem angielskiego, motywacja do nauki. Audycja ma też charakter dydaktyczny- po prostu uczę w niej słuchaczy angielskiego, omawiając wymowę, znaczenie słówek oraz istotne zagadnienia gramatyczne.

Host podcastu Beata Osińska – trener języka angielskiego

Mój podcast znajdziesz i posłuchasz bezpłatnie na takich platformach jak Anchor, Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

DOŚWIADCZENIE I WYNIKI

Od ponad 10 lat uczę dorosłych indywidualnie metodą 1 na 1. W tym czasie prowadziłam również wiele kursów w grupach. Uczyłam
pracowników dużych firm produkcyjnych w województwie pomorskim.
Przygotowywałam żołnierzy z malborskiej jednostki wojskowej do egzaminów z
wojskowego języka angielskiego.

Współpracuję z ludźmi wielu zawodów (księgowi, specjaliści ds. jakości, logistyki,
marketingu, lekarze, prawnicy, inżynierowie, kosmetolodzy, sprzedawcy, nauczyciele,
żołnierze) i niezależnie od branży skutecznie rozwiązuję ich problemy językowe i
wpływam na ich miarodajne postępy.

W 2018 roku pracowałam przez 3 miesiące na University of Technology in Zhenghzou w Chinach. Byłam wykładowcą języka angielskiego i prowadziłam zajęcia z języka angielskiego dla studentów różnych kierunków i lat na tym uniwersytecie. Doświadczenie uczenia młodych Chińczyków pozwoliło mi dogłębnie poznać wiele problemów z nauką języka angielskiego i dzięki temu nauczyć się jeszcze więcej technik uczenia angielskiego ludzi dorosłych. Dzięki pracy w Chinach czuję się bardzo doświadczonym anglistą, który „z niejednego pieca chleb jadł”.
3 lata mieszkałam i pracowałam na Wyspach Brytyjskich, dokładnie w Irlandii Północnej oraz w samej Anglii. W Irlandii pracowałam jako opiekunka do osób starszych (care assistant) a w Anglii jako pracownik biurowy. Mieszkanie w Anglii dopełniło moją znajomość angielskiego, którą osiągnęłam na studiach filologicznych, nauczyło mnie żywego, naturalnego języka angielskiego. Przebywanie wśród ludzi wielu narodowości nauczyło mnie otwartości na inne akcenty, na „wiele twarzy” języka angielskiego. Uważam, że dzięki pobytowi w UK jestem nie tylko magistrem anglistyki, ale prawdziwym, z krwi i kości praktykiem języka angielskiego.

MOI KURSANCI

EDUKACJA

  • Magister Filologii Angielskiej. Jestem absolwentką Wydziału
    Humanistycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Posiadam też dyplom licencjata socjologii, którą studiowałam na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
  • Studia podyplomowe z tłumaczeń ekonomiczno-prawnych w
    biznesie ukończyłam na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

MISJA I WIZJA

Moja misją jest przekonanie ludzi, że blokada językowa nie istnieje. Istnieją tylko problemy, które można rozwiązać za pomocą konkretnych metod i podejścia. Nie ma żadnych przeszkód, „blokad” czy „barier”, które uniemożliwiałyby Tobie posługiwać się angielskim. Odkrywaj je razem ze mną!

Moim celem jest nauczyć ludzi angielskiego jako użytecznego narzędzia do życia. Moje działania nakierowane są na to, by ludzie dorośli wiedzieli czego się uczyć, co można pominąć, z jakich materiałów korzystać, jak konkretnie podchodzić do słownictwa i zagadnień gramatycznych. Realizuję to na swoich zajęciach, a także prowadząc audycję w radiu, pisząc e-booki i tworząc kursy on-line nakierowane na rozwiązanie konkretnego problemu.

Moim marzeniem jest, aby Polacy przestali się wstydzić mówić po angielsku, aby przestali uważać, że wszystkie inne narody mówią lepiej po angielsku niż Polacy. Chcę inspirować Polaków do swobodnego używania takiego angielskiego, jakim aktualnie dysponują, bez wmawiania sobie blokad i szukania metod na to jak „przełamać barierę”.


Prywatnie jestem żoną i mamą dwojga dzieci. Pasjonują mnie książki z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego, co też pomaga mi włączać aspekt coachingowy w moją pracę w kursantami.